Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Koncert Brylanty&Bażanty

Brylanty&Bażanty to kolejny zespoł, który wystąpi w ramach projektu Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online.

Pomysł na Brtylanty&Bażanty powstał w 2013 roku. Duet (Czarek i Darek) zrodził się w ZPiT Kortowo – uniwersyteckim zespole ludowym. W ich twórczości zawsze obecny był – w większym lub mniejszym stopniu – folklor. Przez lata pisali piosenki które funkcjonowały w coraz to szerszym gronie akademickiej społeczności. Nagrywali piosenki w domu przy użyciu przyborów kuchennych, walizki podróżnej, ukulele, akordeonu, gitary np. „Dobrze, że jesteś”. Zorganizowali też podróż dookoła Polski ze swoimi piosenkami grając na ulicach wielu miast – kończąc na Woodstocku. W miedzy czasie doszedł do nich kolega Piotrek z instrumentami perkusyjnymi z którym razem nagrali piosenkę dziś bardzo dobrze znaną brylantowej publiczności „Pieniądze”. Punktem zwrotnym i decyzją, aby wyjść szerzej do ludzi, była propozycja nieistniejącego już dziś zespołu Whoiswho aby zagrać wspólny koncert w rodzinnym Olsztynie. Od tamtej pory duet, a raczej Trio poszerzyło swój skład o dodatkowych kolegów. Dziś jest ich sześciu.

W maju 2018 roku wystąpili na Kortowiadzie czyli największych juwenaliach w Polsce i tam spotkali się entuzjastycznym przyjęciem. Do tego stopnia, że nominowano ich do nagrody Kormorany – najlepszego koncertu, a Radio UWM FM zaprosiło ich do nagrania live sesji podczas jednej z audycji. Zapraszani wielokrotnie do TVP Olsztyn. Opowiadali swoją muzyczną historie podczas zorganizowanej specjalnie dla nich audycji w Radiu Olsztyn. Za sobą mają również dziesiątki koncertów, jakie odbyli m.in. z Romantykami Lekkich Obyczajów, czy zespołem Enej. Warszawa (Stodoła) Iława, Białystok, Ciechanów… lista miast, gdzie zabrzmiała brylantowa muzyka wciąż się powiększa, a zainteresowanie spowodowało wydanie dwóch singli.

Do wspólnego tworzenia wystarczą im często instrumenty wykonane z domowych przedmiotów sztućców, garnków… niektóre zabierają nawet ze sobą na sceny. Sześciu brylantów i ich muzyczne historie, pozostawiają słuchaczy z dużą dozą emocji, z którymi wędrują gdzieś w pogranicza wspomnień, melancholii i szczerych zamyśleń. B&B są nowym muzycznym wydarzeniem, który inspiruje, bawi i wzrusza… albo… jest zupełnie czymś innym.

grudzień 20 2020

Szczegóły

Data: 20 grudnia 2020
Czas: 19:00 - 20:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:, , , , ,
Strona WWW: Odwiedź witrynę wydarzenia

Miejsce wydarzenia