Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Koncert Baranovski

Kolejny koncert jednego z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. W sobotę 19 grudnia wystąpi dla Was BARANOVSKI! Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online, tworzonego dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Za projektem BARANOVSKI stoi 29-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

Aktualnie triumfy w radiu oraz w internecie święci najnowszy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”, zwiastujący drugi album wokalisty. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki przekroczył już 12 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.

Grudzień 19 2020

Szczegóły

Data: 19 grudnia 2020
Czas: 19:00 - 20:00
Kategoria wydarzenia:
Wydarzenie Tagi:, , , , , ,
Strona WWW: Odwiedź witrynę wydarzenia

Miejsce wydarzenia