Podsumowanie minionego weekendu

W weekend 12 i 13 grudnia odbyły się pierwsze koncerty w ramach projektu Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online, który jest tworzony dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pierwszym zespołem, który wystąpił na naszej scenie był Sonbird. To grupa czterech młodych chłopaków z Żywca, którzy nazywani są nadzieją polskiej sceny muzycznej. Odbiór koncertu przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Zasięg w mediach wyniosła ponad 30 tysięcy osób, a samo wydarzenie dotarło do ponad 40 tysięcy.

Niedzielny koncert Studia Accantus był wspaniałym recitalem, podczas którego wybrzmiały utwory z najpopularniejszych światowych musicali oraz bajek Disney’a. Zasięg tego koncertu wynióśł 70 tysięcy osób, a samo wydarzenie dotarło do 117 tysięcy osób na Facebooku.

Oba wydarzenia okazały się niebywałym sukcesem. Dotarliśmy do widzów z całej Polski i to nie tylko do studentów! Uczestnicy w odpowiedzi na nasze pytanie skąd pochodzą pisali, że oglądają koncerty między innymi z Warszawy, Gdańska, Siedlc, Cieszyn, Bydgoszczy, Poznania czy Wrocławia. Pokazuje to skale całego projektu i jego sukces.  Podczas koncertów byliśmy w stałym kontakcie z publiką. Niezwykle miło było nam czytać, że czekali na takie wydarzenie, które określili jako idealne, cudowne, będące spełnieniem ich marzeń. To wszystko potwierdzały zdjęcia oraz filmy zamieszczane na Instagramie.

Dawno muzyka nie powodowała we mnie tak silnych uczuć” czy “czuję się jakbym tam z Wami była” to komentarze dwóch studentek w trakcie jednego z koncertów. Takie słowa umacniają w przekonaniu, że projekt Studencka Kultura! to ważny projekt, który spełnia swoją rolę i jest potrzebny.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami i śledź nas na Facebooku oraz Instagramie!