Pierwsze wydarzenie już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwsze wydarzenie na żywo w ramach programu Studencka Kultura – spotkania z kulturą online, który powstał dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. To koncert zespołu Sonbird!

SONBIRD to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. Mają na swoim koncie nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock za płytę „Głodny”. Marcin Cichoński (Gazeta Dziennik) określił Sonbird jako Debiut Roku 2019; magazyn Teraz Rock ogłosił zespół jako Nadzieja 2020 roku, a czytelnicy portalu Polska Płyta / Polska Muzyka wybrali wydawnictwo „Głodny” jako Album Roku 2019. To muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk, który jest producentem płyty. Autorem okładki oraz całej oprawy graficznej jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch). Okładka została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty. Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem również wyprzedają koncerty klubowe.

Będą z nami online już w sobotę! Wydarzenie będzie transmitowane na profilu na Facebooku i na YouTubie projektu oraz na Facebooku zespołu Sonbird. Wydarzenie jest bezpłatne.