O projekcie

Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online to projekt tworzony przez Fundację Samorządu Studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Dzięki nim udało się zorganizować różnorodne wydarzenia kulturalne w nowej formie – możliwe jest wyłącznie uczestnictwo za pośrednictwem sieci. Wydarzenia są całkowicie darmowe, skierowane głównie do studentów i społeczności akademickiej.

Transmisje z wydarzeń będą miały miejsce na facebookowym profilu projektu oraz na jego kanale w serwisie YouTube. Niektóre z wydarzeń będą transmitowane także na profilach należących do artystów, których występy będą realizowane.

Przedsięwzięcie ma na celu głównie propagowanie kultury oraz dawanie studentom możliwości uczestnictwa w wydarzeniach, które z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie odbywają się już od wielu miesięcy w normalnym trybie. Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, mimo trudnej sytuacji, udało się zaplanować realizację aż 7 wydarzeń, z których część będzie miała świąteczny charakter.