Koncert “Kultura pod Choinkę”

W środę, 23 grudnia odbyła się premiera koncertu „Kultura pod Choinkę”, stworzonego przy współpracy z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Wydarzenie pod tym tytułem zostało zorganizowane przez Centrum kolejny raz, ale inaczej niż zwykle. Dzięki projektowi Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online, stworzonego dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, został zrealizowany online i jest w dalszym ciągu dostępny dla wszystkich, w naszych mediach.

W trakcie koncertu członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” zaprezentowali występy taneczne takie jak „Shot” w choreografii Zbigniewa Mizgalskiego (opracowanie archiwalne) czy na stałe goszczącego w repertuarze „Pofojdoka”. Oprócz wielu wspaniałych choreografii usłyszeliśmy różne utwory, między innymi kolędę warmińską – „A cóż z to Dziecino”.

Cały koncert ma bardzo uroczysty wydźwięk, a swoją obecnością zaszczycił nas Jego Magnificencja Rektor dr hab. Jerzy Andrzej Przyborowski, prof. UWM, który złożył życzenia społeczności akademickiej z całej Polski.

„Kultura pod Choinkę” to koncert, który jest podsumowaniem ostatniego roku działalności Akademickiego Centrum Kultury UWM i zrzeszonych Agend oraz jubileuszem działania Zespołu.

Koncert znajdziecie TUTAJ