Koncert kolęd zespołu Enej

We wtorek, 22 grudnia na naszej scenie wystąpił zespół Enej, który wykonał najpopularniejsze kolędy. Koncert odbył się w ramach projektu Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online stworzonego dzięki środkom sparcia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wydarzenie odbyło się w specjalnej, bożonarodzeniowej scenerii. Chcieliśmy, żeby widzowie poczuli prawdziwą magię świąt! Na scenie nie zabrakło choinek, prezentów, a także sań Świętego Mikołaja! Również konferansjerzy w świątecznych strojach nucili kolędy.

Podczas występu zespół Enej wykonał wszystkim dobrze znane i lubiane kolędy polskie oraz ukraińskie. Widzowie w komentarzach pisali, że śpiewają przed ekranami (co pokazali również na swoich Instastorys), koncert jest magiczny i tego właśnie potrzebowali w tym okresie. Projekt ma charakter ogólnopolski, ale jak się okazało dotarł poza granicę naszego kraju! Na pytanie skąd oglądają koncert padły odpowiedzi, że z Warszawy, Białegostoku, Kortowa oraz z Niemiec czy Meksyku!

To był ostatni koncert na żywo organizowany w ramach projektu Studencka Kultura! – spotkania z kulturą online, ale nie ostatni ogółem. Już w Bożego Narodzenie odbędzie się premiera koncertu zespołu wokalnego Musica In Via z Instytutu Muzyki na UWM. Zapraszamy!

Jeżeli chcecie zobaczyć jak bawiliście się podczas tego i innych koncertów wpadajcie na naszego Instagrama i obejrzyjcie relacje zapisane!